22 Temmuz 2010 Perşembe

Tepeden tırnağa espri kaynağıyız


Ramazana az bir süre kaldı. Ancak, tepeden inme bir beyanat yalnız bizi değil tüm Müslüman alemini karıştırmaya yetecek sanırım. Birdenbire gündeme oturuveren meyva - alkol ilişkisi kafaları allak bullak etti. Ya bugüne kadar yenilenleri Allah affeder mi acaba? Meğer top yekun bre zındık mışız da haberimiz yokmuş. Çoluk-çocuk, yaşlı-genç AMATEM'e mi gitsek ne yapsak.
*
Düşünebiliyor musunuz? Trafik polisi çevirmiş alkolmetreye üflemenizi istiyor. Promil almış başını gidiyor. Polis kaşlarını çatmış soruyor '' Kaç dilim karpuz yedin?'' Siz de suçlu bir ifadeyle ''Yok Abi, armutun üstüne şeftali yedim. Herhalde fazla karıştırdım. Cezamı kes de gideyim''. Polis daha da sinirli '' Yok ya, sen karıştır meyvaları, sonra da trafik canavarı gibi çık otobana'' Bu, herhalde polis ve sürücüler arasında gelişecek, trafik tutanaklarına geçecek yeni bir diyalog silsilesi olacak.
*
Bir diğer ilginç konu, bu akşam haberlerinde kulağıma çalındı: Çocukların yediği bir takım abur-cubur yiyeceklerin içinde bol miktarda kurşun varmış meğer. Demek ki, bundan böyle çocuklarımıza nazara uğramasınlar diye kurşun döktürmemize de gerek kalmamış. Gıda sektörü, işi kökünden çözmüş. Elem tere fiş kem gözlere şiş diyerek gofretlerin, çıtır cipslerin içine karıştırdıkları kurşunla çoluk-çocuğumuzun selametine katkıda bulunmuşlar. Allah razı olsun.
*
Gülüyoruz ağlanacak halimize.
Sağlık ve huzur dileklerimle.9 Temmuz 2010 Cuma

Reenkarnasyon


Uzunca bir aradan sonra yine buradayım; bana ilginç gelen bir olay ve konuyla.
*
Yanda fotoğrafını gördüğünüz kedicik, açık büfe haline getirdiğimiz balkonumuzdan mamasını yiyip Red Kit misali ( ben yalnız bir kovboyum) yoluna devam edip gidenlerdendi. Taa ki üzerinde taşıdığı enteresan silüeti fark edene kadar. Gördüğünüz gibi bu bıyıklı ve hatta biraz da güleç yüzlü şahıs ne anlama gelir bilinmez.
*
Benim, sokak hayvanlarına yaşam hakkı tanımayan, hor gören insanlar için ettiğim bir bedduam vardır: ''İnşallah bir daha dünyaya gelirsen sokak hayvanı olursun.'' İlk aklıma geliveren; bu değişmez bedduamın isabet ettiği bir şahsın ibretlik görüntüsüdür oldu. Sanki lâyık olduğu yeri bulmuş gibi. Size de ilginç gelmiştir, umarım.
*
Sağlık ve huzur dileklerimle.
*
Not: Blogumu yorumlara kapattım. Lütfen yanlış anlamayın. Diğer blog arkadaşlarıma gereken ilgi ve özeni gösteremediğim için, yapılacak her yorum beni mahcup edecektir. Anlayışla karşılamanız dileğiyle.