22 Mayıs 2013 Çarşamba

NE ÇEKTİM BE YAHU :(
       Vaktaki zamanın  akilleri,  yazın gelişini '' karpuz kabuğunun denize düşmesi '' ile tanımlamışlar. Hayır efendim,  artık dört mevsim bu iri meyvayı bulabildiğimize  göre bu  fikir çürümüştür. Ben, yani bugünün akili bu sözü değiştiriyorum: ''Sivrisinek kanımızı emmeye başladığı gün yaz gelmiştir. ''


        Bir kaç gecedir beni canımdan bezdiren bu mahlûkların varlığı ile yazın geldiğine iyiden iyiye inandım.  Müzikâl her türlü nidayı zevkle dinlememe karşın, onların gerdaniye çığlıklarının beynimde yarattığı titreşimler,  tüylerimi diken diken etmeye yetiyor.


        Aslında  itiraf etmeliyim ki bu jumbo-jet duruşlu minik yaratıklar tüm zamanların akili. Mevzilerini, stratejilerini, taktiklerini ve saldırılarını zamanlamadaki ustalıklarını canımı yakmasalar, hayranlıkla izleyeceğim.


        Ne çektim - çektin... diye başlayarak devam eden  dillere pelesenk olmuş son günlerin popüler cümlesine , yani Yalan Dünya dizisinin sevimli Vasfiye Halası'ndan kaynaklanan bu cümleye artık ''yeter, kabak tadı verdi'' diyenlerden olmama rağmen, bu yaratıklarla ilgili geçmiş ve gelecekteki duygularımı başka türlü anlatamazdım. Evet, çok çektim çoook.


        Belki diyeceksiniz '' dünyanın çivisi çıkmış, başka derdin mi yok? ''  Güne gözlerinde '' + ''  işaretleri ile başlamış  biri olarak YOK   İŞTE   YOK .   :-(

 

        Sağlık ve huzur dileklerimle